Solární systémy

Solární – termické kolektory, jsou velice oblíbeným způsobem ohřevu teplé vody v domě. Jsou též často využívány pro podporu vytápění, a to, vzhledem ke své dlouhé životnosti, provozní bezpečnosti, účinnosti a spolehlivosti, s velmi krátkou investiční návratností.

Vybírat můžete ze solárních termických vakuových trubicových kolektorů, které jsou zejména v přechodných obdobích velice efektivní a deskových kolektorů v černých odstínech. Jsme schopni nabídnout i ploché kryté panely, které jsou nejpoužívanější a zvládnou ohřev vody v zimních měsících i na 50 °C.

Princip funkce solárních termických kolektoru je jednoduchý. Systém se skládá ze střešních kolektorů instalovaných nejlépe jižním směrem s absorbérem a okruhem potrubí s teplonosným médiem. Při dopadu slunečních paprsků na kolektor se tato dopadená energie v absorbéru přemění na teplo. To se přivede pomocí čerpadla a řídící elektroniky do vyrovnávací nádrže nebo zásobníku pitné vody a odtud se rozvádí domovním okruhem – jako ohřev vody či jako podpora vytápění.

Solární systém

Solární systém

Solární systém

 

Pro návrh Vašeho nového systému potřebujeme znát:
velikost domácnosti
počet členů, kdy solární termický kolektor o ploše 1 m2 ohřeje v létě až 100 l vody na 55 °C, což na 1 osobu obvykle stačí
umístění zásobníku
velikost zásobníku

Díky dotačnímu programu NZÚ programu Ministerstva životního můžete čerpat dotaci na pořízení solárních – termických kolektorů až do výše 60 tis. Kč a v případě kombinace s fotovoltaikou či dalším úsporným opatřením i 70 tis. Kč. Více o dotacích zde.

Kontaktujte nás

Máte zájem nebo se jen chcete na něco zeptat? Napište nám.

   

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů